U subotu 11.12. 2021. na tržnici u Puli građani Pule pomogli udruzi za pomoć onkološkim bolesnicima „ Vita Nova“

Vrijedni članovi udruge su organizirali božićni štand sa različitim proizvodima, uglavnom ručne izrade, domaćim božićnim zdravim kolačima, umjetničkim radovima, lutkicama od lavande, božićnim ukrasima, poklon paketima, poklon bonovima. Akciju su potpomogli svojim vlastitim handmade proizvodima i korisnici Prihvatilišta za beskućnike Pula.

Podsjetimo, udruga Centar za zdrave životne navike „Vita Nova“ osnovana je prije 5 godina sa ciljem pružanja psihosocijalne podrške oboljelima od malignih bolesti, edukacije, preventivno djelovanje i unapređenje zdravlja usvajanjem zdravih navika života te edukacije i poticanje osobnog rasta.

Aktivnosti koje obuhvaća djelatnost udruge su:

1.Škola zdrave i uravnotežene prehrane,

2.Program tjelovježbe, relaksacije i redukcije stresa,

3.Zvučna terapija Gongovima,

4.Psihosocijalna pomoć i podrška,

5.Radionice Mindfulness,

6. Savjetovanje onkologa

7. Mjerenje Indeksa kvalitete života

8. ZDRAVE NAVIKE=ZDRAV ŽIVOT – program za građane

Programi su prvenstveno namijenjeni onkološkim bolesnicima, kao i zdravoj populaciji. Od 11/2016. održane je 35 radionica, više od 200 polaznika, 80 % onkološki bolesnici i članovi njihovih obitelji,20% zdrave populacije. Svrha rada udruge je poboljšati compliance bolesnika prema onkološkim terapijama, te prihvaćanje bolesti sa ciljem smanjenja negativnih emocija povezanih uz dijagnozu (tjeskoba, nesanica, strah i depresija), odnosno poboljšanje kvalitete života.

Programi su većim djelom besplatni za članove udruge ili uz minimalnu participaciju. Sve više onkoloških bolesnika nam se obraća za pomoć, te naše potrebe su velike.

Ovom prilikom zahvaljujemo se svim donatorima - Tržnici doo Pula, Obrt Guranis, Prihvatilištu za beskućnike, Barber shop artistic, Studio Artistic, Beauty salon Callista, Terra Estetica, Pizzeria Jupiter, Foto Kovačić, OPG Čubrilo, Pizzeria Peperoncino, Spartana Pula, TZ Svetvinčenat, volonterima i svim građanima koji su nas došli podržati. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed malesuada faucibus ex nec ultricies. Donec mattis egestas nisi non pretium. Suspendisse nec eros ut erat facilisis maximus. In congue et leo in varius. Vestibulum sit amet felis ornare, commodo orci ut, feugiat lorem.

Građani koji su bili spriječeni doći na tržnicu, a žele donirati svoja sredstva, još uvijek mogu izabrati poklone za svoje najmilije na našoj FB stranici – Udruga za pomoć onkološkim bolesnicima Vita Nova ili uplatom na transakcijski račun udruge IBAN HR6523900011100978965 otvorenog kod Hrvatske poštanske banke, sa naznakom „donacija“

Hvala svima u ime članova Vita Nove.